Partneri
http://www.kraj.sk/


Odkazy


Upozornenie:

Táto webstránka je už dlhú dobu v pasívnom móde.

Ak by mal niektorý študent záujem ju oživiť, nech ma kontaktuje na mail


 
pixel

NGO : Priatelia Zeme -SPZ :

Od: Dodo z 2011/6/23 23:33:00 (3856 počet prečítaní )
Priatelia Zeme -SPZ

Príďte na výročný 15. Ekotábor Priateľov Zeme, ktorý sa bude konať na ekofarme Na Háji v Devičanoch. Zažite tradičné a netradičné remeslá, ktoré vás naučia popoludní remeselníci a lektori. Naučíte sa ako si vyrobiť sviečku zo včelieho vosku spolu aj so svietnikom. Chceli ste si niekedy vyrobiť drevenú lyžicu? Zaujíma vás ako sa vyrábajú slamené ozdoby alebo sa pletie košík z papiera? Alebo si chcete vyskúšať a naučiť sa kosiť ručnou kosou? Tak ekotábor je pre vás!

Zaujímavé prednášky a diskusie vám spríjemnia večery. Pozvané sú najmä osobnosti ekologického života. Juraj Smatana nám porozpráva o tom, ako zmeniť škodlivé zámery vo svojom okolí. Katarína Šimončičová nám predstaví svoje cenné skúsenosti pri ochrane stromov. Ako si postaviť dom zo slamy nám porozpráva Marián Ontkóc (ArTUR) a o ekopoľnohospodárstve nám porozpráva majiteľka ekofarmy Na Háji Marcela Nemcová. Z Aliancie Fair Play nám o korupcii a zneužívaní moci príde porozprávať František Paulíny. A o odpadoch a konzume nám porozprávajú Priatelia Zeme - SPZ.

pixel
pixel

NGO :

Od: mariecz z 2011/6/23 22:24:51 (3187 počet prečítaní )
Myslíte si, že letní tábory jsou jen pro děti? Nikdy jste na žádném nebyli nebo se vám stýská po prázdninách strávených někde uprostřed přírody? Nic není ztraceno, existují i tábory pro dospělé a mládež.
pixel
pixel

NGO : Priatelia Zeme -SPZ :

Od: Dodo z 2011/2/1 13:22:23 (3520 počet prečítaní )
Priatelia Zeme -SPZ Aj tento rok budú mať obyvatelia Košíc i okolia možnosť ,,zrecyklovať“ nepotrebné veci, ktoré sa objavili po vianočnom upratovaní. Priatelia Zeme – SPZ v spolupráci s ADRA – Adventistickou agentúrou pre pomoc a rozvoj ponúkajú možnosť zmysluplným, environmentálnym a sociálne vhodným spôsobom zbaviť sa nadbytočných vecí.

Novoročná „recyklácia“ poskytuje možnosť na celokošickú „susedskú“ výmenu.  Ľudia môžu v dňoch 7. - 9. februára od 10,00 do 18,00 hodiny priniesť na Tajovského 8 v Košiciach (priestor Cirkvi adventistov siedmeho dňa) veci, ktoré sú pre nich už nepotrebné a chcú sa ich zbaviť. Prijímajú sa akékoľvek čisté, funkčné a použiteľné veci z domácnosti (knihy, obuv, šatstvo, elektronika, hračky, atď.) okrem nábytku a chladničiek. „Zdanlivo nepotrebné veci, ktoré by sa možno stali odpadom, tak dostanú nový zmysel a využitie“, vysvetľuje Jozef Gaál, koordinátor akcie.
pixel
pixel

Eko texty :

Od: Dodo z 2010/11/19 8:52:15 (7140 počet prečítaní )
Kalle Lasn žije v Kanade. Roky pracoval v reklamných agentúrach a pomáhal zvyšovať predaj najrôznejších výrobkov, zlepšoval atraktívnosť značiek a vymýšľal čo najrafinovanejšie spôsoby, ako v ľuďoch prebudiť túžbu mať viac. Postupom času si však začal uvedomovať negatívne dôsledky rastúceho konzumu pre ľudí, ako aj pre celú planétu. Jedného dňa si povedal dosť a rozhodol sa svoju kreativitu a dlhoročnú skúsenosť s prácou v reklamnej brandži využiť trochu inak.
pixel
pixel

NGO : Priatelia Zeme -SPZ :

Od: Dodo z 2010/11/19 8:52:15 (4116 počet prečítaní )
Priatelia Zeme - SPZ vydali vyše unikátnych 20 kreslených príbehov (ekokomixov) na tému minimalizácie odpadov, kompostovania, triedeného zberu a šetrného správania.

 

pixel
FEE INFO
Základné info
Prijímacia skúška
Profilácia
Katedry
Kontakt
Aktivity na FEE
Uplatnenie
EkoSlovník

eFEEkt

Užív. meno

HesloZabudnuté heslo?

Nezaregistrovaný?
Registrujte sa!

#
#
#
#
#


RunCms Copyright © 2002 - 2018
- Free Opensource CMS System - 
- Click here to visit our mainsite! -